BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 9581015
nr 958 1015
Kandelabrar
Ett par, nysilver, Sent 1800-tal, delbara, höjd: 53 cm, ljusmanchetterna förvaras i receptionen
Kondition: lagade
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 27 april 2015
kl 20:38:37
27/4 18:52:24
- Klassiska
27 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.